نیما کهندانی با «طوفان مرگ» و یک «وسوسه» در نمایشگاه کتاب

جلد سوم از پنجگانه «پادشاهی جهان» با عنوان «طوفان مرگ» و جلد اول از سه‌گانه «مرزهای درهم شکسته» با عنوان «وسوسه» به قلم نیما کهندانی، در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود.

به گزارش بوک پلاس، نیما کهندانی نویسنده در گفتگو با خبرنگار مهر، از انتشار دو کتاب تازه‌اش در روزهای اخیر و عرضه آنها در نمایشگاه امسال کتاب تهران خبر داد و گفت: عناوین این دو کتاب، «طوفان مرگ» و «وسوسه» است. طوفان مرگ، سومین جلد از پنج‌گانه پادشاهی جهان، در ژانر فانتزی مدرن است. پیش از این «خیزش خاک» جلد نخست این مجموعه با محوریت اساطیر ایران در دوره پیشین نمایشگاه و «نفرین بیوا» دومین جلد این مجموعه با محوریت اساطیر ژاپن، از سوی انتشارات ویدا منتشر شده بود.

وی با بیان اینکه داستان «طوفان مرگ» پیرامون اساطیر باستانی اسکاندیناوی است، افزود: مجموعه پادشاهی جهان یک داستان فانتز مدرن است که در آن ایزدان و اساطیر باستانی جهان پا به دنیای امروز می‌گذارند تا تشکیلات پادشاهی جهان را در تصرف کشورهای جهان همراهی کنند. سردمداران این تشکیلات از نیروهای ماورایی بهره می‌جویند اما در مقابل خود انجمن «پاترا» را دارند که با پیدا کردن چهار مبارز از چهار نقطه جهان که با نیروها جادویی چهار عنصر متولد شده‌اند، سعی در شکست این تشکیلات دارند؛ مانی: مبارز خاک، آمایا: مبارز آب، لوسیا: مبارز آتش و درنهایت پسری که مبارز باد است.

کهندانی در ادامه با اشاره به سومین جلد از این پنجگانه، اضافه کرد: «طوفان مرگ» داستان سومین مبارز، پسری دانمارکی است که کنترل نیروی باد را در اختیار دارد. او به جهان‌های باستانی نورث خواهد رفت تا به یک «جادوگر باد» بدل شود. مبارز باد تصمیم خواهد گرفت که برای کدام جبهه مبارزه کند؟ پادشاهی جهان یا انجمن پاترا؟ در این میان داستان هر یک از سه مبارز دیگر نیز به موازات هم پیش می‌رود.

این نویسنده با بیان اینکه ویراستاری کتاب «طوفان مرگ» را محبوبه موسوی بر عهده داشته است، گفت: طوفان مرگ در ۵۰۰ صفحه و با قیمت ۳۰ هزار تومان از سوی انتشارات ویدا برای مخاطبان نوجوان منتشر شده و در نمایشگاه امسال کتاب تهران هم عرضه خواهد شد.

کهندانی در ادامه از آخرین وضعیت دومین سه‌گانه خود سخن گفت و افزود: «وسوسه» عنوان نخستین جلد از سه گانه «مرزهای در هم شکسته» است. این اثر که «اقتباسی آزاد» از داستان «سیاوش و سودابه» از شاهنامه فردوسی است، روایتگر داستان پسری هفده ساله به نام «کیا» است که بیماری لاعلاجی دارد و به‌زودی جان خواهد داد؛ تا وقتی که پدربزرگش پرده از رازهایی ناگفته برمی‌دارد و او را به زمان سیاوش می‌فرستد؛ زمان پادشاهی کاووس‌شاه. کیا که خود پیش از این تجربه «وسوسه‌ای تلخ» را از سر گذرانده، شاهد ماجرای تلخ بهترین دوستش، شاهزاده سیاوش با سودابه خواهد بود. در این میان دیو باستانی، کماریکان، در حال گردآوری سپاهی بزرگ از دیوهاست تا از طریق مرزها و دروازه‌های باستانی به جهان امروز بیاید و ایران را به تصرف خود درآورد. اما اینکه آیا سیاوش تن به «وسوسه» می‌دهد و اسیر اغوای سودابه می‌شود یا نه و آیا از آتش جان سالم به در می‌برد یا نه، در این کتاب توضیح داده شده است.

وی با باین اینکه ویراستاری این کتاب را هم فرشته احمدی بر عهده داشته است، اعلام کرد: کتاب «وسوسه» هم در ۲۳۵ صفحه و با قیمت 15 هزار تومان از سوی انتشارات ویدا برای مخاطب جوان و بزرگسال منتشر می‌شود.

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا