شیمی چگونه می‌شود زیست‌شناسی؟

کتاب «حیات چیست؟» با عنوان فرعی «شیمی چگونه می‌شود زیست‌شناسی» منتشر شد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از خبرنگار مهر، ادی پراس، با فرمول‌بندی نوع تازه‌ای از پایداری در طبیعت، ریشه‌های شیمیایی نظریه داروین را به ما نشان می‌دهد، و مسیری نوآورانه را پیش روی‌مان می‌گذارد که پیونددهنده زیست‌شناسی به شیمی و فیزیک است. این پیوند بیانگر آن است که «نازیست‌زایی و فرگشت زیست‌شناختی چیزی نیستند جز یک فرایند». این نکته، پرتوی روشنگر و هیجان‌انگیز بر خاستگاه حیات می‌افکند و توضیح شیمیایی حیرت‌انگیزی را برای مشخصه‌های نامعمول حیات ارائه می‌کند.

پروفسور ادی پراس، مولف این اثر، زاده ۱۹۴۵، استاد دانشگاه سیدنی استرالیاست. زمینه‌های پژوهشی وی در دو حوزه کلی جای می‌گیرد: شیمی نظری و شیمی فیزیک آلی، و شیمی سیستم‌ها. در حوزه نخست وی به کاربردهای کمی و کیفی نظریه‌های اوربیتال مولکولی و پیوند والانس در واکنش‌پذیری آلی می‌پردازد. در قلمرو شیمی سیستم‌ها، وی به عنوان یکی از پیشتازان این حوزه نوپا می‌کوشد تا بین شیمی و زیست‌شناسی پل بزند و به جست‌وجوی ریشه‌های نظریه داروین در شیمی، و نیز خاستگاه‌های حیات می‌پردازد. وی دارای کتب و مقالات متعدد در نشریات تراز نخست علمی است.

کتاب ۲۵۰ صفحه‌ای «حیات چیست؟» با عنوان فرعی «شیمی چگونه می‌شود زیست‌شناسی» نوشته اَدی پراس با ترجمه رامین رامبد، در شمارگان ۱۲۰۰ نسخه و قیمت ۱۰ هزار تومان از سوی انتشارات مازیار منتشر شده و به چاپ رسیده است.

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا