×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
روایتی جدید از جاده ابریشم منتشر شد

کتاب جاده ابریشم روایتی تاریخی و جدید از جهان به قلم پیتر فرانکوپان است که روز چهارم فوریه سال جاری منتشر و روانه بازار کتاب شد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از نشر آمازون، این کتاب که تاریخی حماسی و خواندنی را در قالب یک داستان هیجان انگیز و جذاب روایت می کند بیشتر از هر چیزی بر ماجرای تلاقی دو تمدن بزرگ شرق و غرب تمرکز دارد.

فرانکوپان در این کتاب ماجرای آشنایی تمدن شرق و غرب را از طریق جاده ابریشم بازتعریف می کند که چگونه ارتباطات تجاری و تبادلات اقتصادی بین شرق و غرب آینده پیش روی این دو تمدن بزرگ را دستخوش تغییر کرد. همزمان با گستردش جاده ابریشم و برقرار ارتباط بین شرق و غرب شرایطی برای گسترش ایده ها، فرهنگ ها، تمدن ها و مذاهب به وجود آمد. فرهنگ ها و مذاهب سرزمین های دور و نزدیک به سرزمین های دیگر معرفی شد و اتفاقاتی پیش آمد که سرنوش بسیاری از مردم در سرزمین های دور و نزدیک را تغییر دارد.

پیترفرانکوپان در این کتاب با مرور وقایعی که در دوران تاسیس این جاده اتفاق افتاده و تمرکز بر ظهور تمدن بزرگ بین النهرین و قوت گرفتن امپراطوری های ایران، رم و قسطنطنیه تلاش کرده تا مجموعه ای از اتفاقات این هزاره را با تمرکز بر جنگ های سیاه، هجوم مغولان، رشد اقتصادی شرق میانه، بی ثباتی های سیاسی امپراطوری های شرق و غرب و هر آنچه در زمان ساخت و بهره برداری جاده ابریشم اتفاق افتاده با روایتی متفاوت با مخاطبانش در میان گذارد.

در جریان این تغییر و تحول ها ماجراهای حیرت انگیز و جذابی به قلم پیتر فرانکوپان نقل شده که هر مخاطبی را علاقمند به مطالعه این اثر می کند. ماجراهایی که شاید پیش از این کمتر در کتاب های تاریخی و آثار قلمی شده درباره جاده ابریشم نقل شده است.

خواندن 255 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا