×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
افزایش آمار فروش کتاب در کانادا

بازار نشر کانادا در سالی که گذشت با اندکی افزایش فروش در بخش کتاب روبه رو شد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از بوک نیوز، فروش کتاب‌های چاپی در سال ۲۰۱۵ در کانادا رشدی یک درصدی را به نسبت سال پیش‌ترتجربه کرد.

این در حالی است که ارزش کلی دلاری کتاب‌های چاپی فروخته شده در کانادا با رشدی ۳ درصدی روبه رو شد.

برمبنای این آمار همه کتابفروشی‌ها رشدی هر چند اندک را نسبت به سال ۲۰۱۴ تجربه کردند. با وجود پایین بودن آمار رشد، پس از چند سال کاهش فروش، این آمار برای ناشران کانادایی جای امیدواری داشته است.

بزرگ‌ترین آمار فروش سال از فروش کتاب روانشناسانه جنایی پائولا هاوکینز با عنوان «دختر در قطار» به دست آمد. کتاب‌های پرفروش بعدی «همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم» نوشته آنتونی دویر، ادامه پنجاه طیف با عنوان «گری» و خاطرات هلن ادواردز و جنی لی اسمیت با عنوان «خواهر مخفی من» بوده‌اند.

البته جای تعجب ندارد اگر گفته شود از میان ۱۰ کتاب پرفروش سال در کانادا، ۴ عنوان به کتاب‌های مخصوص نقاشی تعلق داشت. این کتاب‌ها که شامل‌ طرح‌های خالی است که باید با رنگ پر شوند، برای بزرگسالان به بازار می‌آیند و با اقبال زیادی در یکی دو سال اخیر روبه رو شده‌اند. سه عنوان از این کتاب‌ها کار جوآنا بسفورد هستند.

این در حالی است که میزان فروش کتاب‌های الکترونیک از سال ۲۰۱۳ تاکنون تقریبا بی‌تغییر باقی مانده و حدود ۱۷ تا ۱۸ درصد فروش کلی را دربرمی‌گیرند.

خواندن 526 دفعه
برچسب‌ها

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا