×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
فهرست نامزدهای نهایی جایزه کتاب مینه سوتا اعلام شد

هئیت داوران جایزه کتاب مینه سوتا فهرست نامزدهای این جایزه در بخش‌های رمان، داستان کوتاه، مجموعه شعر، کتاب غیر ادبی، ادبیات کودک و مجموعه شعر را انتخاب و معرفی کرد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از استار تریبون، این جایزه امسال در بخش‌های ادبیات کودک، ادبیات بزرگسال، بیوگرافی و نویسندگی خلاق، رمان و داستان کوتاه، مجموعه شعر، نویسندگان جوان و کتاب های غیرادبی برگزار شد.

هئیت داوران این جایزه به تازگی فهرست نهایی از آثار راه یافته به دبیرخانه این جایزه را در بخش‌های مختلف منتشر کردند. در میان این فهرست ۷ عنوان کتاب که توسط دانشگاه مینه سوتا منتشر شده است نیز دیده می شود.

هئیت داوران در بخش ادبیات کودک آثار «مراقب باش عزیزم» نوشته استفانی واتسون، «اولین روز پدر شدن» نوشته مایک ونتکا، «قرمز؛ داستان مدادرنگی مومی» نوشته میکائیل هال و «ده حیوان» نوشته درک اندرسون را انتخاب کرده است.

در بخش کتاب‌های غیرادبی نیز کتاب‌های «درخواست»، «چطور معمار شویم؟»، «هیچ جایی به نام خانه وجود ندارد» و «اسرار آزمایشگاه» به قلم کیت هاردینگ، جین کینگ، رایان برگ و تریسی مان به عنوان شایسته ترین آثار راه یافته به مرحله نهایی جایزه مینه سوتا انتخاب شده است.

به گفته کارشناسان کتاب کتاب «هیچ جایی به نام خانه وجود ندارد» به قلم رایان برگ یکی از بزرگترین شانس ها برای دریافت این جایزه در بخش کتاب های غیر ادبی است.

و اما در بخش رمان و داستان کوتاه مینه سوتا رمان بنجامین پرسی با نام «سرزمین مرده»، «زندگی مرد نزدیک دریاچه» نوشته راشل کوئین، «چیزی وجود دارد که می خواهم انجام دهی» نوشته چارلز باکستر از جمله راه یافته ها به مرحله نهایی جایزه رمان و داستان کوتاه مینه سوتا است که در کتاب «رمان احتیاط» نوشته دیوید تراژر شانس دریافت جایزه نقدی را دارد.

هئیت داوران جایزه مینه سوتا در بخش مجموعه اشعار نیز از اشعار ری گونزالز با عنوان «دیوار زیبا»، «موج قرضی» سروده راشل موریتس، «مشق خانگی» نوشته ژولی گارد، «عشق مدرن و افسانه‌هایش» نوشته جویس استفان به عنوان برترین مجموعه اشعار راه یافته به مرحله نهایی این جایزه نام برده اند.

این هئیت در هر بخش از این جایزه ۴ اثر را به‌عنوان آثار راه یافته به دور نهایی جایزه نقدی مینه سوتا معرفی کرده است.

به گفته رئیس هئیت داوران این جایزه برنده نهایی در هر یک از بخش‌های این جایزه روز شانزدهم فوریه سال جاری انتخاب و معرفی می‌شود. هئیت داوران این دوره جایزه مینه سوتا از ۲۴ نویسنده صاحب نام تشکیل شده که هر یک به طور تخصصی در گروه های مشخص برای داوری آثار با دبیرخانه این جایزه همکاری می کنند.
جایزه ادبی رونمایی کتاب کتاب

خواندن 1250 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا