×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
بازخوانی جنگ جهانی دوم در یک رمان/ نسلی که ناخواسته قربانی شد

«درخت ازدواج» عنوان تازه‌ترین اثر رابین ولز است که با مضمونی حماسی داستانی جذاب از زندگی چند نسل از مردم امریکا را مرور می‌کند.

به گزارش بوک پلاس به نقل از آبزرور، رابین ولز که پیش از این رمان پادشاه جنگل وی در صد پرفروش‌های ادبیات داستانی قرار گرفته قرار است به زودی رمان درخت ازدواج را با همکاری نشر پنگوئن روانه بازار کتاب کند.

ولز در این رمان داستانی حماسی از زندگی چند نسل از مردم آمریکا را روایت می‌کند که ناخواسته درگیر جنگ جهانی دوم می‌شوند و در این سال‌ها چیزهای بزرگی مثل زندگی، رستگاری، عشق و خانواده را از دست می‌دهند.

این رمان به اعتقاد بسیاری از منتقدان ادبی به زودی در فهرست پرفروش‌ترین رمان‌ها قرار می‌گیرد و همچون دیگر آثار منتشر شده ولز به زبان‌های مختلف ترجمه می‌شود.

شخصیت اصلی رمان درخت عروسی پیرزنی ۹۱ ساله به نام آدلاید مک کالی است که در شهر کوچک لوئیزیانا زندگی می‌کند. او که راوی داستان است ماجراهایی جالب را از زندگی و محیط پیرامونش برای مخاطب تعریف می‌کند.

 

مخاطب این رمان از فصل‌های میانی رمان علاوه‌بر آنکه داستان را از زاویه نگاه آدلاید می بیند زاویه دید دیگری را نیز در این رمان تجربه می‌کند و آن نگاه هاپ استیونس نوه ۳۱ ساله آدلاید است که ماجراها را از زاویه نگاه خود دیگرگونه و متفاوت مطرح می‌کند. هاپ استیونس هنرمندی است که برای فرار از بحران‌های کشورش خود را با هنر مشغول کرده و تاثیرات ناشی از این بحران‌ها را در آثارش نشان می‌دهد.

ولز در این رمان تلاش کرده تفاوت‌های میان نسل‌های مختلف را نشان می‌دهد و تلاش می‌کند تا از زاویه دید آنها به بحران‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی سه دهه متفاوت در آمریکا بپردازد.

ولز علاوه بر درخت عروسی، امسال رومان دیگری را با نام پل فرانسوی آماده چاپ دارد که قرار است در ماه آینده میلادی با همکاری نشر آمازون منتشر و روانه بازار کتاب شود.

خواندن 639 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا