×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
عرضه بیش از ۱۶۰ هزار عنوان در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران

مدیر کمیته بین‌الملل بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از عرضه بیش از ۱۶۰ هزار عنوان کتاب لاتین و عربی در بیست و نهمین دوره این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، حامد میرزابابایی مدیر کمیته بین الملل بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران درباره کتاب های بخش بین الملل در این دوره از نمایشگاه گفت: ۴۶ توزیع کننده لاتین کتاب هایی از پنج هزار و ۹۳۲ ناشر را در نمایشگاه عرضه خواهند کرد. همچنین ۸۴ توزیع کننده عربی آثاری از ۳۲۵ ناشر عرب را در نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهند داد. در مجموع بیش از ۱۶۰ هزار عنوان کتاب در بخش بین الملل عرضه می شود.

وی افزود: ۱۱۸ هزار و ۳۶ عنوان کتاب لاتین و ۴۲ هزار و ۴۲۰ عنوان کتاب عربی در نمایشگاه حضور دارد که از این میان ۵۰ درصد از این کتاب ها به سه سال اخیر (۲۰۱۶- ۲۰۱۵ - ۲۰۱۴ ) مربوط می شوند. از این نظر تلاش شده تا کتاب های جدید و به روز در این بخش عرضه شوند.

میرزابابایی درباره موضوعات این کتاب ها گفت: کتاب های لاتین در حوزه علوم انسانی، هنر، فنی و مهندسی، علوم پایه، پزشکی، کتب مرجع و... است. بیشتر موضوعات کتاب های عربی نیز در حوزه علوم انسانی قرار دارد.

مدیر کمیته بین الملل درباره ارزان ترین و گرانترین کتاب عرضه شده بخش بین الملل نیز گفت: امسال گرانترین و ارزانترین کتاب بخش بین الملل کتاب قرآن مجید است. در بخش لاتین کتاب قرآن طلایی با قیمت ۸۰ هزار یورو گرانترین کتاب نمایشگاه است و در بخش عربی نیز ارزانترین کتاب قرآن به قیمت یک و نیم دلار عرضه می شود.

۷ اردیبهشت؛ آغاز پرداخت هزینه غرفه‌ها و تکمیل ثبت نام ناشران

در خبری دیگر از نمایشگاه کتاب تهران، محمد رضا توکل صدیقی مدیر کمیته ناشران داخلی از آغاز تکمیل فرآیند ثبت نام ناشران و پرداخت اجاره غرفه‌ها از تاریخ ۷ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: ناشران می‌توانند از روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین ناشران واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت www.tibf.ir از میزان اختصاص غرفه اطلاع پیدا کنند.

وی افزود: ناشران توجه داشته باشند که پس از پرداخت هزینه غرفه خود حتما باید از صورت حساب خود که در آن عبارت «این صورت حساب پرداخت شده است» درج شده است، یک نسخه چاپی تهیه کنند و در هنگام مراجعه به تشکل‌ها جهت دریافت مجوز تحویل غرفه، آن را ارائه کنند. مهلت ناشران به منظور پرداخت هزینه غرفه‌ها و تکمیل ثبت نام تا پایان روز پنج شنبه ۹ اردیبشهت ماه و صرفا از طریق سایت www.tibf.ir انجام می‌پذیرد.

عرضه بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب در غرفه میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران

خبر دیگر از نمایشگاه کتاب تهران، قائم مقام و معاون اجرایی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به اینکه روسیه مهمان ویژه نمایشگاه این دوره نمایشگاه است، گفت: ۱۲۴۷ عنوان کتاب به همراه ۱۸۵۷ جلد کتاب در زمینه‌های ادبیات، تاریخ، هنر، گردشگری و... در غرفه روسیه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

امیرمسعود شهرام نیا با بیان اینکه روسیه به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه امسال کتاب با فضایی به مساحت ۲۷۰ متر حضور پیدا خواهند کرد، افزود: در این نمایشگاه ۵ نفر از مقامات روسیه، ۶ نفر عوامل اجرایی و ۳۰ نویسنده و ناشر روس در نمایشگاه کتاب تهران امسال شرکت می‌کنند.

وی درباره برنامه‌های فرهنگی روسیه به عنوان مهمان ویژه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: برگزاری بیش از ۳۰ نشست و میزگرد و ۱۵ برنامه همکاری دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی داخلی به همراه هنرنمایی گروه موسیقی «اتاوا یو» روسی در داخل و بیرون نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پیش بینی شده است.

شهرام نیا ادامه داد: همچنین سخنران میهمان ویژه (روسیه) در مراسم افتتاحیه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آقای (Shvydkoy M.Yc) نماینده ویژه رئیس جمهور فدراسیون روسیه در امور همکاری‌های فرهنگی بین المللی است. البته احتمال دارد وزیر فرهنگ روسیه نیز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه حضور داشته باشد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

خواندن 336 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا