×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
بازتاب فرهنگ عامه در اشعار خاقانی بررسی می‌شود

نشست بررسی بازتاب فرهنگ عامه در اشعار خاقانی با حضور و سخنرانی حسن ذوالفقاری روز چهارشنبه اول اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش بوک پلاس به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست بررسی بازتاب فرهنگ عامه در اشعار خاقانی در قالب یکی از برنامه‌های درس گفتارهایی درباره خاقانی با حضور و سخنرانی حسن ذوالفقاری روز چهارشنبه اول اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.

افضل‌الدین بدیل خاقانی شاعری بی‌بدیل است که دایره‌ دانش او محدود به حدودی نیست. از جمله هنرهای وی کاربرد عناصر فرهنگ عامه در اشعارش است که هم توانایی او را در انعکاس زندگی اجتماعی عصر خویش نشان می‌دهد و هم قدرت شاعری او را در کاربرد هنرمندانه‌ این اطلاعات در فحوای کلام معلوم می‌دارد. فرهنگ عامه چنان هنرمندانه و ویژه در شعر خاقانی انعکاس یافته که سرچشمه‌ پدید آمدن بسیاری تصاویر شاعرانه شده است.

سیزدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خاقانی روز چهارشنبه اول اردیبهشت از ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی «بازتاب فرهنگ عامه در اشعار خاقانی» اختصاص دارد که با سخنرانی حسن ذوالفقاری، استاد دانشگاه تربیت مدرس، در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

در این درس‌گفتار شواهدی از شعر خاقانی در حوزه‌ فرهنگ مادی و معنوی مردم اعم از باورها، امثال، کنایات، آیین‌ها، بازی‌ها، نحوه‌ی زندگی، زندگی اسرارآمیز و امثال آن بررسی و تحلیل می‌شود.

خواندن 289 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا