×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
برنامه‌های روسیه به‌عنوان کشور مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران

برخی از برنامه‌های روسیه در نمایشگاه امسال کتاب تهران به مناسبت حضور این کشور به عنوان مهمان ویژه در بیست و نهمین دوره این رویداد بین‌المللی، مشخص شد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از خبرنگار مهر، روسیه برای حضور گسترده و موثر در نمایشگاه کتاب تهران مهیا می‌شود. آنها در روزهای گذشته مقدمات حضورشان را در این رویداد بین‌المللی فراهم کرده‌اند. روسیه در حال حاضر یک فهرست اولیه را که دربردارنده اسامی ۳۵ نفر است، به طرف ایرانی تحویل داده اما در عین حال تاکید کرده که این تنها یک فهرست مقدماتی است و لیست‌ِشان در حال تکمیل است.

۱۷ نفر یعنی حدوداً نیمی از این فهرست را مولفین و نویسندگان کشور روسیه تشکیل می‌دهند و مابقی هم اعضای هیئت رسمی و گروه کاری و اجرایی غرفه مهمان ویژه هستند. در میان ۱۸ نفر اخیر هم نام «Shvygkoy» به عنوان نماینده ویژه ولادیمیر پوتین هم به چشم می‌خورد. وی در واقع نماینده ویژه رئیس جمهور فدراسیون روسیه در همکاری‌های فرهنگی بین‌المللی است.

گری گریوف، قائم مقام آژانس فدرال مطبوعات و رسانه‌های گروهی روسیه و سرگئی کائیکن رئیس نمایشگاه کتاب مسکو، از دیگر مقامات رسمی فدراسیون روسیه هستند که برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طی روزهای آتی وارد این شهر می‌شوند.

مساحت غرفه روسیه مهمان ویژه نمایشگاه امسال کتاب تهران در این نمایشگاه، ۲۸۰ مترمربع است. این غرفه در سالن ملل در شهر آفتاب برپا خواهد شد و مطابق برنامه اعلامی از طرف روس‌ها، در ایام نمایشگاه میزبان نشست‌های مختلفی با هدف شناساندن فرهنگ، هنر، ادبیات و جاذبه‌های گردشگری روسیه و نیز معرفی ترجمه‌های متقابل ادبیات ایران و روسیه خواهد بود.

مسئولان نمایشگاه کتاب تهران، همچنین برای شناساندن بیشتر نمایشگاه کتاب مسکو به افکار عمومی در ایران، برنامه نشست خبری برای سرگئی کائیکن رئیس این نمایشگاه تدارک دیده‌اند که در یکی از ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

امسال در نمایشگاه کتاب تهران به مناسبت حضور روسیه به عنوان مهمان ویژه در دوره بیست و نهم این رویداد بین‌المللی، شاهد برگزاری روز روسیه در نمایشگاه خواهیم بود. مراسمی مشابه نیز در قالب یک ضیافت شام در سفارت روسیه در تهران برگزار خواهد شد.

روس‌ها علاوه بر نمایشگاه کتاب تهران، برنامه‌های مختلفی با هدف تقویت و افزایش سطح مبادلات در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ... با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر دارند که در روزهای حضورشان در تهران، آنها را پیش خواهند برد.

خواندن 357 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا