×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
نشست «چهارصد سال با شکسپیر» برگزار می‌شود

نشست «چهارصد سال با شکسپیر» هفته آینده و همزمان با چهارصدمین سالگرد تولد ویلیام شکسپیر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.


به گزارش بوک پلاس به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست چهارصد سال با شکسپیر همزمان با روز جهانی کتاب و چهارصدمین سالگرد تولد شکسپیر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

ویلیام شکسپیر از برجسته‌ترین نمایشنامه‌نویسان و شاعران انگلیسی‌زبان و جهان است که آثار او همچون هملت، اتللو، شاه لیر، مکبث، رومئو و ژولیت، رویا شب نیمه‌ تابستان، ریچارد سوم و... به زبان‌های فراوان ترجمه شده و بیشتر مردم جهان با آن آشنا هستند. شکسپیر غزل‌های پرشماری نیز سروده است. این شاعر درام نویس، در سال ۱۵۶۴ میلادی به دنیا آمد و در ۱۶۱۶ درگذشت. امسال مصادف با چهارصدمین سال درگذشت شکسپیر است. به این مناسبت برنامه‌های مختلفی در سراسر جهان اجرا می‌شود.

مراسم بزرگداشت شکسپیر و روز جهانی کتاب، با عنوان «چهارصد سال با شکسپیر»، روز شنبه، ۴ اردیبهشت برابر با ۲۳ آوریل و هم‌زمان با چهارصدمین سالگرد درگذشت شکسپیر، از ساعت ۱۵ در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. در این نشست شیده احمدزاده درباره‌ «شکسپیر و شعر»، امیرعلی نجومیان درباره‌ «شکسپیر و سینما»، کامران سپهران درباره‌ «صحنه‌ ماندگار شکسپیر» و رضا سرور مترجم کتاب‌های «شکسپیر معاصر ما» نوشته‌ یان کات و «گفت‌وگوهایی درباره‌ شکسپیر» نوشته‌ یان کات و چارلز ماروویتز درباره‌ جایگاه این دو کتاب در حوزه‌ شکسپیرشناسی سخن می‌گویند.

همچنین در این نشست، بخش‌هایی از فیلم «در جست‌وجوی شکسپیر» نمایش داده می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این نشست به مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود و ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

خواندن 203 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا