×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
روسای نمایشگاه‌های کتاب تهران و مسکو با یکدیگر دیدار کردند

سیدعباس صالحی رئیس نمایشگاه کتاب تهران و سرگئی کائیکن رئیس نمایشگاه کتاب مسکو با یکدیگر دیدار و درباره برنامه‌های روسیه به عنوان کشور میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران تبادل نظر کردند.

به گزارش بوک پلاس به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدعباس صالحی در این دیدار با سرگئی کائیکن رئیس نمایشگاه کتاب مسکو با بیان اهمیت و جایگاه نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: حضور روسیه در این نمایشگاه می‌تواند نقطه عطفی در روابط ایران و روسیه و کمک به فهم مشترک فرهنگی میان این دو کشور باشد. حضور شما در این برهه زمانی در نمایشگاه کتاب تهران کمک می‌کند تا افق روابط دو کشور در آینده در دسترس‌تر باشد.

وی با اشاره به حضور ایران در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب مسکو به عنوان میهمان ویژه گفت: در آن نمایشگاه تلاش کردیم تا مجموعه‌های مختلف درگیر نمایشگاه کتاب مسکو شوند تا این امر به تعامل میان دو کشور در بخش‌های مختلف کمک کند.

صالحی افزود: حضور دانشگاه‌ها و اساتید دانشگاهی، ناشران فعال در حوزه نشر آثار روسی و مترجمان آثار روسی از جمله اقدامات صورت گرفته در آن سفر بود و تلاش شد تا این ارتباط مقدمه‌ای برای همکاری و ارتباطات مستمر میان دو کشور باشد. همچنین امیدواریم تا مسئولان فرهنگی روسیه نیز برای حضور ناشران و نویسندگان و مجموعه‌های فرهنگی در نمایشگاه کتاب تهران اقدامات لازم را انجام دهند.

صالحی روسیه را یکی از حوزه‌های فعال در ایرانشناسی معرفی کرد و گفت: امیدواریم این کشور به عنوان یکی از کانون‌های اصلی همچنان به فعالیت خود ادامه دهد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمال آمادگی برای همکاری با روسیه به منظور حضور مجموعه‌های فرهنگی در نمایشگاه کتاب تهران را خواهد داشت.

سرگئی کایکن؛ رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو هم امضاء تفاهم‌نامه‌های فرهنگی میان دو کشور در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را یکی دیگر از راه‌های گسترش ارتباطات فرهنگی معرفی کرد و گفت: در این بازه زمانی بخش مختلف فرهنگی دو کشور می‌توانند به امضاء قرارداد و تفاهم نامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب، گردشگری، ایران شناسی، آموزش زبان و... اقدام کنند.

رئیس نمایشگاه کتاب روسیه با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با اساتید زبان روسی در دانشگاه‌های تهران عنوان کرد: در این جلسه اساتید دانشگاه‌های تهران موضوعات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند و این کمک بسیار بزرگی برای ما بود تا با علایق ایرانیان در حوزه نویسندگان و کتاب‌های روسیه آشنایی بیشتری پیدا کنم.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد تا در ایام حضور در نمایشگاه کتاب تهران صرفاً فعالیت‌های خود را به کتاب محدود نکنیم و در حوزه‌های مختلف فرهنگی برنامه‌هایی را به منظور آشنا کردن مردم ایران با فرهنگ روسیه برگزار کنیم. امیدواریم که حضور روسیه به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران گام موثری برای گسترش ارتباطات میان دو کشور باشد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد. روسیه مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب تهران است.

 

خواندن 639 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا