×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
ثبت‌نام ۸۷۷ ناشر برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران در کمتر از ۲ روز

در کمتر از دو روز از آغاز ثبت‌نام ناشران برای حضور در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ۸۷۷ ناشر ثبت نام اولیه خود را انجام دادند.

به گزارش بوک پلاس به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ۱۱۸ ناشر کودک و نوجوان، ۵۱۶ ناشر عمومی، ۲۰۱ ناشر دانشگاهی و ۴۰ ناشر آموزشی تا صبح روز سه شنبه ۴ اسفند از طریق مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کرده‌اند. مهلت ثبت نام ناشران تا ۸ اسفند است.

بر اساس این گزارش، ناشران می‌توانند با توجه به زمینه فعالیت‌ خود به یکی از وب‌سایت‌های اعلام شده مراجعه کنند. برای این منظور ناشران عمومی می‌توانند به آدرس http://www.ipcu.ir، ناشران کودک و نوجوان به آدرس http://www.cacbp.ir، ناشران دانشگاهی به آدرس http://www.nbup.ir و ناشران آموزشی به آدرس http://www.afnam.ir برای ثبت نام مراجعه کنند.

زمان آغاز ثبت ناشران بخش بین‌الملل نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

در خبری دیگر مربوط به نمایشگاه کتاب تهران، نخستین جلسه شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران با حضور رئیس و اعضا شورا روز دوشنبه (۳ اسفند) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

همایون امیرزاده رئیس شورای نظارت و ارزشیابی در این جلسه گفت: این شورا به عنوان ساختاری جدید همزمان با ادامه روند واگذاری امور نمایشگاه به تشکل‌های نشر برای نخستین بار ایجاد شده است.

وی افزود: قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ضوابط اجرایی بر نشر کشور که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، چنین مطالبه‌ای راا به منظور نظارت بر فرآیندهای اجرایی و محتوایی نمایشگاه، اقتضا می‌کند. روح حاکم بر شورای نظارت و ارزیابی استمرار نظارت عالیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر فعالیت‌های قابل واگذاری به صنوف و تشکل‌های مربوط است.

امیرزاده اجرای اسناد بالادستی در حوزه فرهنگ را زمینه‌ساز تشکیل این شورا اعلام کرد و گفت: در سالیان گذشته شاهد خلاءهایی در بخش نظارت بودیم و حتی چندگانگی نیز در نظارت و ارزیابی فعالیت‌های نمایشگاه احساس می‌شد. به همین دلیل پیشنهاد تشکیل چنین شورایی با حضور نمایندگانی از تشکل‌های نشر و نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح و منجر به تشکیل این شورا شد.

رئیس شورای نظارت و ارزشیابی با اشاره به ساختار این شورا گفت: این شورا زیر نظر رئیس نمایشگاه انجام وظیفه خواهد کرد و نظارت محتوایی بر روی آثار ارایه شده از ناشران داخلی و خارجی در نمایشگاه و برنامه‌ها و فعالیت‌های کمیته‌های مختلف خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه پیش نویس آیین نامه شورای نظارت و ارزیابی مطرح شد و اعضا به اعلام نظر درباره آیین نامه‌ها پرداختند. در نخستین جلسه شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیکنام حسین‌پور، محمود آموزگار، محمدمهدی داوودی‌پور، محمد سلگی، محمودرضا برازش، علی فریدونی و محسن عموشاهی حضور داشتند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

خواندن 341 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا